اعلام آمادگی حزب «طالبانی» برای کمک به کردهای سوریه علیه ترکیه در «عفرین»

اعلام آمادگی حزب «طالبانی» برای کمک به کردهای سوریه علیه ترکیه در «عفرین»

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس ، «ملابختیار» مسئول دفتر سیاسی در حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق، سه شنبه (امروز)، اعلام کرد که نیروهای پیشمرگه آماده اند که به کردهای سوریه موسوم به «المقاومة المقدسة» علیه ترکیه و گروه موسوم به «ارتش آزاد سوریه» در شمال سوریه کمک کند.
«روسیا الیوم» به نقل از بختیار نوشت: اگر کردهای سوریه و نیروهای ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا اجازه دهند، نیروهای پیشمرگه می توانند به شمال سوریه در منطقه «عفرین» اعزام شوند.
وی افزود: اگر بتوانیم به عفرین کمک خواهیم کرد. اگر به ما اجازه دهند، نیروهای خود را همین اکنون در عفرین مستقر می کنیم اما پیش از اعزام این نیروها، ابتدا یک هیأت برای گفت وگو به آنکارا می فرستیم زیرا گفت وگو را بر جنگ ترجیح می دهیم.
دولت ترکیه که از چندین ماه قبل تهدید به اجرای عملیات نظامی جدید در شمال سوریه علیه شبه نظامیان کُرد در این منطقه می کرد، بعد از اعلام تصمیم آمریکا برای ایجاد ارتش کُردی ۳۰هزار نفری در سوریه، سه روز مجاب به آغاز آن شد.
به نوشته روزنامه «هابرتورک» نظامیان ترکیه به همراه نیروهایی از معارضان سوری، توانستند تا پایان روز دوم، منطقه ای به طول ۱۳۰ کیلومتر و عرض ۷٫۵ کیلومتر را در عفرین تصرف کنند. چیزی که برای روز چهارم انتظار آن را می کشیدند.
۶۴۰۰ نظامی ترکیه تا کنون در جریان این عملیات در خاک سوریه حضور داشته و با ورود به ۷۰ روستا، شبه نظامیان کُرد را از بین بردند. این نیروها گستره عملیات خود را به شهر «اعزاز» در شرق عفرین و استان حلب افزایش دادند.

عضویت در کانال تلگرامی بین الملل و سیاست خارجی فارس

اخبار پیشنهادی:

اعلام آمادگی حزب «طالبانی» برای کمک به کردهای سوریه علیه ترکیه در «عفرین»

Let’s block ads! (Why?)