تجمع اعتراضی معلمان حق التدریسی یزد

به گزارش خبرگزاری صداوسیما،یکی از معلمان حق التدریسی با اشاره به طرح خرید خدمات آموزشی در دولت که زیر نظر آموزش وپرورش اجرا شده گفت: تمام معلمان حق التدریس دارای مدرک لیسانس و فوق لیسانس و دکترا و بیشتر از خانواده های فرهنگی هستند.
به گفته وی این طرح برای اولین بار در یزد با حقوق دریافتی چهارصد هزار تومان اجرا شد و الان میانگین حقوق ۷۰۰ هزار تومان است.
این معلم یزدی افزود: برغم این که بهترین عملکرد ممکن را معلمان حق التدریسی داشتند اما با توجه به حقوق ۷۰۰هزارتومانی و بیمه ۲۱ روزه و البته معوقاتی که از فروردین تا به امروز یعنی ۹ ماه حقوقی دریافت نکرده ایم این بازدهی و عملکرد پایین می آید.
یک معلم معترض دیگر گفت: ازلحاظ امنیت شغلی وقتی اعتراضی راجع به حقوق و مزایا می شود به راحتی می گویند که اگر راضی نیستید از این شغل انصراف دهید. وی گفت خیلی از مسئولین به ما گفته اند نامه نگاری هایی که طی سه سال انجام شده هیچ فایده ای ندارد.
یکی دیگر از معلمان حق التدریسی معترض گفت: در حال حاضر سه ماه از سال تحصیلی گذشته، اما هنوز قرارداد مشخصی برای ما وجود ندارد، ما امنیت شغلی نداریم و از ۳۶۵ روز سال ۱۶۹ روز حقوقی در کار نیست وی گفت این مشکل بسیار بزرگی برای ماست که ۶ ماه حقوق و بیمه ای نداشته باشیم

اخبار پیشنهادی:

Let’s block ads! (Why?)