اولین برف زمستانی که شادی نیاورد! +تصاویر

اولین برف زمستانی که شادی نیاورد! +تصاویر

برف که بیاید، با خود شادی می آورد، آن هم در استان کویری، چون کرمان، از شمالش گرفته تا جنوب، شرقش تا غرب، همه را ذوق زده می کند، اینک برف بارید، ولی شادی نیاورد.

آفتاب نیوز : اولین روز از دومین ماه زمستان اکثر مناطق استان کویری کرمان سفیدپوش شدند، اینجا بام کرمان هم شاهد بارش برف بود، اولین برف زمستانی بارید، بارشی که این بار برخلاف شادی هر ساله اش، مردم شهرستان کوهبنان به ویژه دهستان جور را کلافه کرد.
مردم صبوری که زلزله ۵.۲ ریشتری شب یلدا اکثرشان را راهی چادر ها کرد و شرایط سخت زندگی را برایشان رقم زد.

اینجا مردم کوهبنان، شب های زمستان را در حالی در چادر ها سپری می کنند که با سرمای شدید مواجه هستند و اینک با بارش اولین برف زمستانی مشکلاتشان دوچندان شده است.
مردم صبور کوهبنان این روز ها حال خوشی ندارند و طی شب های گذشته به دلیل کاهش دما تا حدود ده، یازده درجه زیر صفر، بسیاری از کودکان، سالمندان و معلولان دچار سرماخوردگی شده اند و اکنون بعد از گذشت ٣٠ روز از وقوع زمین لرزه، همچنان باید در چادر های سرد، تحمل درد و ناراحتی را داشته باشند.

از طرفی با توجه به خدمات ارائه شده طی روز های گذشته، امکانات مردم در رابطه با وسایل گرمایشی در چادر ها محدود است و جوابگوی گرم شدن این فضا ها نیست.
از سویی دیگر، ورزش باد طی روز های گذشته سبب پاره و جدا شدن پلاستیک برخی چادر ها شده و این خود به عاملی برای سرد شدن چادر ها تبدیل شده است.
شب گذشته برخی از مردم به دلیل سردی هوا، ماندن در منازل تخریب شده را به ماندن در چادر ها ترجیح دادند، هر چند ترس و دلهره ی زلزله ای دیگر در خانه های تخریب شده و آورگی دیگر تا صبح خواب به چشمشان نیاورد.

آری، کودکان بسیاری به دلیل سردی هوا با چشمانی اشک آلود به سمت و سوی خانه هایی رفتند که هر لحظه با کمترین حرکتی امکان ریزششان وجود داشت.
اینجا، شمالی ترین …

اخبار پیشنهادی:

Let’s block ads! (Why?)