وضعیت استخدام حق التدریسی ها و نیروهای نهضتی

وضعیت استخدام حق التدریسی ها و نیروهای نهضتی

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از روابط عمومی برنامه پرسشگر، جبار کوچکی نژاد در برنامه تلویزیونی پرسشگر که با موضوع چالش های سوادآموزی روی آنتن شبکه آموزش رفت درباره وضعیت استخدامی اموزش دهندگان نهضت سوادآموزی گفت: معلمانی که در حوزه نهضت سوادآموزی کار می کنند برخلاف معلم عادی هم باید سواداموز را پیدا کنند و کلاس تشکیل دهند و هم آموزش دهند و کار آنها عمدتا در مناطق محروم در زندان ها و مناطق کمتر برخوردار است.
وی افزود: ما در مجلس هشتم قانونی را وضع کردیم تا همه آموزش دهندگان نهضت را که سابقه داشتند به استخدام آموزش و پرورش در آوریم. این امر انجام شد و بعد از آن نهضت نیروهای دیگری را برای ادامه فعالیت در حوزه نهضت جایگزین کرد.
 عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در اواخر مجلس نهم استخدام گروه های پیش دبستانی و خرید خدمات را به مجلس آوردیم و در مجلس دهم قرار شد نیروهای حائز شرایط نهضت تا قبل از سال ۹۲ با آزمونی به استخدام آموزش و پرورش در بیایند گفت: معتقدیم آموزش دهندگان به لحاظ سواد و تدین بالاتر از دیگرانی هستند که در آزمون آزاد شرکت و وارد آموزش و پرورش می شوند.
کوچکی نژاد افزود: اگر روزی همه ورودی های آموزش و پرورش از دانشگاه فرهنگیان باشند، آن وقت دیگران نمی توانند ورود کنند اما وقتی ما هرسال هزاران نفر را با آزمون کشوری وارد سیستم می کنیم بهتر است تعدادی از آنها از میان آموزش دهندگان استخدام و وارد مدارس شوند .
وی با بیان اینکه طرح استخدام نیروهای نهضت و پیش دبستانی آماده و یک فوریت آن تصویب و در کمیسیون آموزش هم مصوب شده و در نوبت طرح درصحن علنی است اظهار کرد: قرار شده حق التدریس ها و …

اخبار پیشنهادی:

وضعیت استخدام حق التدریسی ها و نیروهای نهضتی

Let’s block ads! (Why?)