قول دولت به مجلس برای پرداخت مطالبات و معوقات فرهنگیان تا پایان اسفند

سید حمایت میرزاده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت از برگزاری جلسه اعضای  فراکسیون فرهنگیان مجلس با مسئولان آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه خبر داد و گفت: در این جلسه نحوه پرداخت مطالبات و معوقات فرهنگیان بررسی و سپس مشخص شد.
نماینده مردم گرمی در مجلس شواری اسلامی ادامه داد: در این جلسه مقرر شد؛ در مرحله نخست پرداخت معوقات حق التدریسان، سرباز معلمان و حق الزحمه امتحانات معلمان که از چند سال قبل نشده، مدنظر قرار گیرد.
وی اضافه کرد: همچنین در مرحله دوم؛ اضافه تدریس معلمات رسمی، اضافه کار کارمندان اداری و سرانه مدارس شبانه روزی و هزینه های ایاب و ذهاب آن ها و در مرحله سوم؛ سایر بدهی های آموزش و پرورش به ویژه پاداش بازنشستگان سال ۹۶ پرداخت خواهد شد.
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه مسئولان برنامه و بودجه قول پیگیری هزینه های لازم برای این پرداختی ها را با هماهنگی با خزانه کل کشور را داده اند، ادامه داد: همچنین مقرر شد؛ در هفته جاری مرحله نخست این برنامه اجرایی شود و اجرای مرحله دوم نیز تا اوایل اسفند به پایان برسد و اجرای مرحله سوم از اسفند آغاز خواهد شد اما ممکن است بخشی از پاداش های سال ۹۶ فرهنگیان بازنشسته در سال آینده پرداخت شود./

اخبار پیشنهادی:

Let’s block ads! (Why?)